چاپ        ارسال به دوست

معرفی کتاب

کتاب " اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجرا؛ (اسناد ذمه و اسناد وثيقه) " در سال 1400 به قلم ثریا افروغ، معاون مدیر کل دفتر نظارت بر اجرای اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در 240 صفحه در قطع وزیری و جلد شومیز به رشته تحریر در آمده و هم چنین توسط انتشارات خرسندی و در رده کتابهای حقوقی به چاپ رسیده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، با توجه به اهمیت و نقش ویژه ادارات اجرای ثبت در قضازدایی و کاهش ورودی پرونده در محاکم و تسریع در وصول مطالبات بستانکاران و الزام متعهدین به انجام تعهدات مندرج در اسناد رسمی ولازم الاجرا آگاهی و تسلط کارکنان ادارات اجرا به مقررات موضوعه و جاری مرتبط ضروری می باشد. بر این اساس این کتاب که حاوی کلیه قوانین ومقررات اجرایی در خصوص روند عملیات اجرای اسناد ذمه ای ووثیقه ای است توسط نویسنده تهیه شد.

بر اساس این گزارش، کتاب در سه بخش، 1)کلیات 2) عملیات اجرایی و مقدمات آن و 3) شکایت از دستور اجرا و عملیات اجرائی و توقیف عملیات اجرائی منتشر شده است.

بخش اول این کتاب به کلیات اختصاص داده شده است و این بخش در دو فصل مورد بررسی قرار گرفته که در فصل اول به  تعریف سند پرداخته و انواع سند و ویژگیهای سند رسمی را بیان می نماید و از آنجا که اسناد از حیث لازم الاجرا بودن به اسناد رسمی لازم الاجرا و اسناد عادی در حکم اسناد رسمی لازم الاجرا تقسیم می گردد و در فصل دوم به شرح هریک از این دو تقسیم اختصاص داده شده است.

گفتنی است: باتوجه به اینکه این کتاب توسط نویسنده ای  به رشته تحریر درآمده است که خود سالها از نزدیک با موضوعات مختلف اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجرا برخورد داشته است می تواند مورد استفاده برای عموم دست اندرکاران امور اجرای ثبت اسناد و املاک در کل کشور، وکلا، سردفتران اسناد رسمی و ازدواج و طلاق، کارشناسان حقوقی بانک ها و دانش آموختگان رشته حقوق قرار گیرد.


١٢:٣٢ - سه شنبه ١١ خرداد ١٤٠٠    /    عدد : ٧١٦١    /    تعداد نمایش : ٣٣خروج
مناسبت ها

پیوندها